#

تاریخچه

شركت توليدي و صنعتي بهران فيلتر (سهامی خاص) از سال1372 با حضور وزیر صنایع وقت افتتاح شده و در زمينه توليد انواع فيلترهاي خودرو، صنعتي و نيروگاهي در ايران فعاليت داشته است.

     اين شرکت توانسته با استفاده از تجهيزات و ماشين آلات پيشرفته در خط توليد، مواد اوليه مرغوب و با همكاري پرسنل متخصص و كارآزموده در مدت كمتر از شش ماه موفق به دريافت مجوز استاندارد ملي ايران گردد و هم اكنون خود را ملزم به رعايت استانداردهاي ملي به شماره هاي 2525 و 34 به ترتيب براي فيلترهاي روغن و هوا نموده است. اين شركت براي اولين بار در صنعت فيلتر ايران در سال1377 گواهينامه ISO9002 و براي اولين بار در صنعت فيلتر ايران در سال1380 گواهينامه ISO9001 را از شركت DQS آلمان اخذ نموده و نیز در ادامه تلاش در جهت توسعه کیفی در سال 1387 موفق به دریافت گواهینامه ISO/TS 16949 شده است.

همچنين اين شركت به عنوان واحد برتر در سال 74 از سوي اداره صنايع استان خراسان و به عنوان واحد نمونه سال های 78-90-92 و مسئول فنی نمونه سال93 از سوي اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي خراسان شناخته شده است.

    در پی گذشت سال ها از فعاليت خستگي ناپذير و بدون وقفه در راستاي ارتقاء كيفيت، شركت بهران فيلتر با تنوع محصولاتی متجاوز از 800 نوع فيلتر شامل: خودروهاي سبک اعم از سواري، ون، وانت و ...، خودروهاي سنگین اعم از مینی بوس، اتوبوس، کامیونت، کامیون، تریلر، ماشین آلات راهسازی، ماشین آلات کشاورزی و...، فيلترهاي صنعتي و نيروگاهي و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، همچنان ساخت محصولات جديد را در سرلوحه فعاليتهاي خود قرار داده است. در اين راستا تحقيق و توسعه جايگاه خاص در شركت داشته بطوري كه در سال 1384 اين شركت موفق به دريافت پروانه تحقيق و توسعه (R&D) از وزارت صنايع و معادن شده و در ادامه آن در سال های 84 و 89 به عنوان واحد نمونه استان خراسان در امر تحقیق و توسعه و در سال 94 به عنوان مرکز تحقیق و توسعه برتر استانی انتخاب شده است. دریافت گواهی ثبت اختراع از اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی در مورد فیلتر هوای توربین دو سرPU مورد استفاده ی نیروگاههای کشور و فیلتر هوای مدل HP توربین های گازی، نمودی دیگر از تلاشهای گروه صنعتی بهران فیلتر در راستای تحقیق و توسعه می باشد.

در مسير توسعه فعاليت ها، شركت بهران توس در سال 1376 تأسيس شده و در مجموعه گروه بهران فيلتر قرار گرفته است.

در راستای اهداف شرکت بهران فیلتر، جهت تأمین نیازهای شرکت های صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، شرکت در سال 1389 موفق به دریافت گواهینامه ISO/TS 29001 که مخصوص شرکت های فوق می باشد، شده است.

یکی از مهمترین اهداف شرکت نوآوری و دستیابی به تکنولوژی های پیشرفته (High Tech) دنیا بوده است. در این راستا از سال 1387پروژه پوشش دهی کاغذهای فیلتر با الیاف نانو  در دستور کار شرکت قرار گرفت تا بتوانیم فیلترهای مربوطه که از پیشرفته ترین انواع فیلتر در صنایع می باشد را بومی سازی نمائیم. با تلاش روز افزون پرسنل فنی و حمایت مدیران شرکت و با همکاری شرکت های معتبر و متخصص در این زمینه در سال1390 موفق به ساخت فیلترهای با پوشش نانو شدیم که یک تحول در صنعت فیلتر سازی کشورمان ایران به شمار می رود. در همین راستا موفق به دریافت گواهینامه های نانو مقیاس از طرف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو (INIC) برای فیلترهای هوای نیروگاهی در سال1392، فیلترهای هوای خودرو سنگین در سال 1395و فیلترهای هوای خودرو سواری در سال 1396 شده ایم.

     ما با موفقیت های زیادی که در زمینه تولید انواع گوناگون و با کیفیت فیلتر با قیمت های قابل رقابت بدست آورده ایم، توان آن را داریم تا کلیه نیازهای داخلی اعم از صنایع خودرو سازی، شرکت های نفتی، پتروشیمی و نیروگاهی را رفع نماییم و اکنون نیز دستیابی هر چه بیشتر به بازارهای جهانی را سرلوحه اهداف خود قرار داده ایم.

 

تعدادی از مشتریان محصولات خودروئی شرکت بهران فیلتر به شرح زیر می باشد:

  ایساکو         سایپا یدک        بهمن دیزل        گواه           تیراژ دیزل          ایدم           کرمان موتور          

  مزدا یدک     کویر خودرو       ارس خودرو       شهاب یار     مدیران خودرو      توسعه نیشکر و صنایع جانبی  خوزستان     

  شرکت های اتوبوسرانی: تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، اهواز، بندرعباس و ...

 

و مشتریان محصولات صنعتی:

  نیروگاههای گازی و حرارتی: شهید رجائی- جنوب فارس- آبادان- دماوند- قم- شریعتی- نیشابور- یزد- خوی- نکاء و ...

  شرکت مپنا        شرکت توگا        شركتهاي عملیات گازرساني       پالایشگاه آبادان        پالایشگاه سرخون و قشم

  پتروشیمی پارس      پتروشیمی مارون       شرکت نفت فلات قاره       شرکت نفت و گاز گچساران      آلومینیوم المهدی              

  مجتمع مس سرچشمه         صنایع فولاد خوزستان        کشتیرانی والفجر        حمل و نقل سوسنگرد

     

جدول مقایسه رشد فیزیکی گروه صنعتی بهران فیلتر:

مشخصه

شروع فعالیت شرکت

امروز

مجموع عرصه (متر مربع)

3837

29000

مجموع زیربنا (متر مربع)

2211

19000

مجموع تنوع محصولات

20

800

مجموع تعداد پرسنل

20

350

    

هدف ما پيشگامي در صنعت فيلتر ايران و افزايش سطح كيفيت محصولات جهت برآورده ساختن خواسته هاي صنايع خودروسازي، ناوگانهاي اتوبوسراني شهري، شركت هاي صنعتي و نيروگاهي كشور مي باشد تا به سهم خود در امر بي نيازي كشور از واردات محصولات خارجي گام برداريم. همچنین توسعه بازار فروش محصولات به حوزه های بین المللی و امر صادرات فیلتر به سایر کشورها یکی از اهداف مهم مجموعه می باشد.

 تاریخچه